День вшанування учасників бойових дій на території Афганістану
З метою вшанування подвигу військовослужбовців при виконанні обов’язків військової служби та поліпшення соціального захисту ветеранів війни у Кинашівській ЗШ І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів.
Літературно-музична композиція «Пам'ять серця», яку підготувала педагог-організатор Слободянюк В.С. разом з учнями 5 та 9 класів, була присвячена участі наших земляків (Подоляна О., Андріїшина І.) у бойових діях на території інших держав.
Упродовж тижня у бібліотеці діяла виставка «Афганістан: подвиг, біль, пам'ять» (бібліотекар Сметанська Л.М.).
Учитель фізкультури Цюпко Ю.В. організував спортивні змагання з волейболу, присвячені вшануванню пам'яті загиблих під час війни в Республіці Афганістан.
Учитель історії Галюк О.А. провела лекції з історії війни в Республіці Афганістан та на території інших держав.
Класні керівники та класоводи провели тематичні класні години, присвячені вшануванню подвигу військовослужбовців при виконанні обов’язків військової служби в Афганістані.
День безпечного Інтернету
6 лютого 2018 року в нашій школі, як і у всьому світі, з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів, відзначався «День безпечного Інтернету».
Ми живемо в епоху інформаційних технологій, які увійшли в життя кожного з нас. Сьогодні електронною павутиною користується кожен п’ятий українець.
Учні пригадали що таке Інтернет та які його можливості. Дізналися про небезпеку в ньому, переглянули мультфільм «Небезпека в соціальних мережах». Адже сьогодні є дуже актуальним питання саме про безпеку в соціальних мережах, у яких діти часто діляться з незнайомими людьми своїми особистими даними, фотографіями, планами. Щоб застерегти школярів ми продемонстрували їм правила розумного користувача Інтернетом.
Надіємося, що учні зрозуміли, як інтернет так і соціальні мережі є небезпечні та з ними потрібно поводити себе акуратно. На останок хочеться сказати – «користуйтеся Інтернетом з розумом і все буде добре!».
Відкритий урок з інформатики в 9 класі
30 січня 2018 року в Кинашівській ЗШ І-ІІІ ст. відбувся відкритий урок з інформатики у 9 класі «Проектування та створення комп’ютерної публікації для подання результатів самостійного дослідження».
Урок проводила вчитель математики та інформатики, ІІ категорії Піддубняк Тетяна Валентинівна. На уроці були присутні члени атестаційної комісії та педагоги школи.
Головною метою уроку було оволодіння практичними навичками проведення дослідження та розробки публікації.
На уроці закріпила вміння розробляти план створення колективної публікації, розвивала логічне мислення, враховуючи вікові особливості та рівень засвоєння навчального матеріалу учнями.
На своєму уроці використовувала інтерактивні методи навчання: інтерактивне тестування за допомогою сайту Kahoot!, метод «Рюкзак» та «Кольорові капелюшки». Практичним завданням було створити публікацію на тему: "Шкільний вісник" (заходи, які вносилися до газети обиралися за бажанням учнів, під час уроку було створено редакційну колегію у якій обрали головного редактора та літературного редактора, учні класу виступили журналістами). Після виконання колективної практичної роботи учні роздрукували свою роботу та представили гостям уроку.
День Соборності України
22 січня 2018 року у Кинашівській ЗШ І-ІІІ ступенів з нагоди відзначення Дня Соборності України було представлено літературно-музичну композицію "Україна - єдина країна", у якій взяли участь учні 4-7 класів. Також було проведено флешмоб "Я люблю Україну".
Заходи сприяли вихованню в учнів любові до Батьківщини, українського народу, рідної мови, бажанню берегти і зміцнювати державу, ніколи не забувати сумний досвід минулого, з оптимізмом дивитися в майбутнє.
Робота учня 9 класу Пасічника Михайла. Всеукраїнський конкурс «Український сувенір».
Учень 9 класу своїми руками виготовив дерев’яні лопатки та оздобив орнаментом петриківського розпису.
Учениця 6 класу Мартинчук Анна взяла участь у районному конкурсі «Новорічна композиція», виготовила композицію під назвою «Ялинка - солодинка».
Учениці 6 класу Сітневська Катерина та Боднар Вікторія виготовляють композицію з ялинкових іграшок.
Композицію з ялинкових іграшок дівчатка Сітневська Катерина та Боднар Вікторія підготували для районного конкурсу «Новорічна іграшка».
На уроці трудового навчання учні 5 класу виготовляють новорічні композиції до свята.
Математика – справа не тільки розуму, але й фантазії…
Математику вже навіть задля того треба вивчати, що вона розум до ладу приводить.
М. В. Ломоносов
Навчати дітей бачити красу науки, розвивати інтерес до неї – одне з найважливіших завдань, що стоять перед педагогами. У Кинашівській загальноосвітній школі стало традицією проводити предметні тижні. З метою залучення учнів до активної пізнавальної діяльності, розширення їхнього кругозору, розвитку інтересу до навчання з 13 по 17 листопада 2017 року було проведено тиждень математики, який пройшов під девізом: «Не махай на все рукою, не лінуйся, а учись. Бо чого навчишся в школі, знадобиться ще колись!»
На кожен день тижня було заплановано різноманітні заходи: конкурси, змагання, ігри, розгадування загадок, ребусів, кросвордів, розв´язування цікавих задач.
Тиждень розпочався урочистою лінійкою, на якій учні ознайомилися з планом заходів, отримали нагороди за участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру-2017». Учні 3 класу (учитель Печолат Г.М.) продемонстрували парад цифр, кожна з яких хизувалася своєю красою і витонченістю. Найбільше сперечалися Нулик та Одиничка, які не могли вирішити, хто з них важливіший. Але врешті-решт з´ясували, що без жодного з них математика не обійдеться. Декламуючи вірші та гуморески, розігруючи інсценівки, школярі зазначили, що вивчати математику цікаво і корисно.
Захоплюючою виявилася для третьокласників гра «Найрозумніший математик» (учитель Печолат Г.М.). Цікаві задачі, головоломки, математичні ребуси сприяли розвитку в учнів логічного мислення, кмітливості, обчислювальних навичок.
Учні 5-6 класів відповідали на цікаві запитання про математику під час проведення КВК (учитель Сметанська Л.М.). Переможцями гри з різницею в 1 бал стали п´ятикласники.
«Математична естафета» для учнів 7-9 класів показала вміння школярів логічно мислити, аналізувати, виявляти кмітливість та фантазію (учитель Сметанська Л.М.).
Учні 7-8 класів провели цікаві «хвилинки математики» у початковій школі (учитель Войтенко Г.О.). Учителі початкових класів Руда Л.Ю. та Кушнір П.В. провели нестандартні відкриті уроки з математики, які надовго запам´ятаються учням.
Для учнів 7-8 класів було проведено усний рахунок «Математичний спринт» (учитель Войтенко Г.О.), під час якого школярі мали змогу продемонструвати навички усного рахунку. Учні школи є активними учасниками Міжнародного конкурсу «VCHY.COM.UA».
Жваво та із великим задоволенням учні 7-9 класів змагалися у математичному КВК «В гостях у казки» (учителі Войтенко Г.О., Сметанська Л.М.), під час якого продемонстрували свої вміння швидко мислити, використовувати здобуті під час уроків знання на практиці.
Багато позитивних емоцій залишилося в учасників математичного квесту, які змагалися у розв´язуванні логічних задач, анаграм, загадок, ребусів, кросвордів. Команда-переможець «Всезнайки» продемонструвала кмітливість, здатність швидко виконувати завдання, логічно мислити. Організаторами цієї інтелектуально-логічної гри стали учителі Сметанська Л.М., Печолат Г.М. і Піддубняк Т.В.
Активними учасниками супер-турніру «Сірники не іграшки» стали учні 3 та 5 класів, під час якого вони мали можливість розв'язувати задачі із сірниками. Це сприяє розвитку кмітливості та уяви, уваги та творчих здібностей, що є дуже важливим при вивченні математики (учителі Печолат Г.М., Сметанська Л.М.).
Під час гри «Математична показуха» учні 5-6 класів мали можливість показати мімікою та жестами математичні терміни та фігури, продемонструвати художньо-музичні здібності.
Завершився тиждень математичною казкою «Мандрівка з арифметикою» та врученням нагород найактивнішим учасникам.
Проведення інтелектуальних ігор, конкурсів, розваг, випуск стінгазет сприяло удосконаленню та урізноманітненню розумової діяльності учнів: спостережливості, уяви, логічного мислення, здатності до абстрагування, порівняння. Це дало можливість переконатися, що будь-яка діяльність дитини буде успішною тоді, коли вона здійснюється без примусу і дарує радість відчути себе переможцем, творцем.
З 13 по 17 листопада в нашій школі проходив тиждень інформатики. Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, до пізнання дійсності та самих себе, а також вихованню самодисципліни та самоорганізації. Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми організації урочної та позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу.
Заходи були спрямовані на розвиток творчої фантазії; логічного мислення; вміння орієнтуватися в інформаційному просторі; формування обов'язковості, відповідальності, креативності.
У програмі тижня були заплановані та проведені наступні заходи:
· Участь у Міжнародному конкурсі з інформатики "Бобер - 2017"
· Турнір юних інформатиків 3-4 кл
· Конкурс друкарів 5-9 кл
· Гра «Хто зверху» 7-9 кл
· Створення кросвордів, ребусів, головоломок з інформатики
Для проведення тижня були задіяні учні 2-11 класів.
Діти показали гарні знання, вміння та зацікавленість предметом, навички та творчі здібності. Сподіваюсь, що шкільне життя дітей цього тижня було більш цікавим і запам’ятається надовго.
Тиждень української мови
«Єдиний скарб у тебе – рідна мова»
З 6 по 10 листопада 2017 року в Кинашівській ЗШ І-ІІІ ступенів проводився тиждень української мови «Єдиний скарб у тебе – рідна мова», провідною ідеєю якого стало виховання любові до рідної мови, рідного краю, прагнення зробити його кращим. Організаторами тижня стали учителі української мови та літератури Собко О.В., Нога С.М.
Упродовж тижня були проведені заходи:
· Випуск стінгазети, присвяченої Дню української писемності та мови
· Конкурс читців української поезії «Лунай, величне наше слово!»
· Загальношкільне свято «Душа народу бринить у слові»
· Тематична виставка «Рідна мово, ти у нас найкраща»
· Написання радіодиктанту «Наші пісні»
· Мовно-літературні вікторини
3 жовтня 2017 року в школі відбулася виставка овочів та фруктів «Дари осені».
Були представлені композиції з овочів, фруктів та квітів.
Учні 1 класу з допомогою батьків виготовили оригінальні композиції з овочів.
Яскравими барвами вражає композиція, яку виготовили
учні 2 класу.
Учень 7 класу Німий Артем підготував і захистив дослідницьку роботу на тему «Вплив прорідження на урожай моркви».
5 жовтня у Вінницькій обласній станції юних натуралістів відбулася виставка урожаю «Дари осені».
Кинашівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів представляла виставку овочів та фруктів.
Фотозвіт про відкриття Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Т.Г.Шевченка у
Кинашівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів
День рідної мови
21 лютого у школі відзначено День рідної мови, організаторами якого стали вчитель української мови та літератури Нога С.М. та бібліотекар Сметанська Л.М. Мета заходу – сприяти усвідомленню значення рідної мови, виховувати прагнення передати нащадкам наш скарб – українську мову.
Під час свята присутні мали можливість переглянути презентації про рідну мову, почути цікаві факти про неї. У виконанні учнів прозвучали пісні: «Українська мова», «Мова єднання», гуморески і ліричні поезії про мову. Дуже сподобалися глядачам розіграні інсценівки – «На дискотеці» та «Легенда про пісню». Захід сприяв формуванню у школярів переконання в тому, що мова – це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину.
Виступ агітбригади «Іскорка»
(учні 2 класу)
Тема. Коробка сірників хоч і мала, зробити може багато зла.
Девіз:
Щоб пожежі не зазнати,
Треба правила вивчати.
І у будень і у свято
Їх виконувать завжди.
Треба добре пам’ятати
І дорослим, і малятам
Приведе маленька іскра
До великої біди
Мама з татом наказали
Сірників не брати.
А самі пішли у поле
Щоб його зорати.
Залишився вдома Вася.
Що йому робити?
Тут коробочка знайшлася…
Чи не запалити?
Але вдома - неможливо,
Бо ж казали тато,
Щоб у хаті навіть в руки
Ссірників не брати!
Хлопець шапку натягає
Йде за скирту Вася.
Чирк! Сірник упав в солому
А та зайнялася.
Вася дуже налякався
І почав тікати.
А соломі цього й треба –
Почала палати!
Поки люди позбігались
Та стали гасити,
То й соломи не зосталось.
Що вже тут робити?
Чим корову годувати?
Чим він думав тільки!
Врятували люди хату
І знайшли Василька,
Що забіг у ліс від страху
Бо накоїв лиха.
От! Сірник який маленький,
А біда – велика.
Рік аналійської мови у школі
В Україні 2016 рік було оголошено Роком англійської мови. У Кинашівській загальноосвітній школі І ІІІ ступенів учителем англійської мови Танащук Н. С. були підготовлені та проведені такі заходи:
Вчительству нашому хвала!
У нашій школі напередодні Дня учителя святковий настрій оволодів усіма: учителями, працівниками школи, школярами. Цьому сприяла святкова програма, яку підготували учні 7 класу разом із класним керівником керівником Сметанською Л.М. Слова подяки за невтомну працю прозвучали на адресу педагогів. Вдячні вихованці подарували їм чудові квіти. Семикласники розіграли сценку про капелюха, який вміє читати думки учителів, подарували кожному педагогу гарну пісню. Ведуча «Світського життя» взяла інтерв'ю у справжньої зірки – директора школи.
Спортивне родинне свято «Тато, мама, я – спортивная сім'я»
У лютневі морози до школи завітали батьки, братики і сестрички шестикласників для участі у родинному святі «Тато, мама,я – спортивная сім'я», яке організувала і провела класний керівник Сметанська Л.М.
Мета заходу – виховувати любов до фізкультури та спорту, розвивати руховий апарат, фізичні уміння та навички, зміцнювати здоров'я; виховувати почуття дружби, колективізму, взаємовиручки; прищеплювати прагнення до занять фізкультурою; формувати колектив класної родини.
Свято проводилося у спортивному залі, який обладнаний необхідним спортивним інвентарем: обручами, кеглями, гімнастичними лавами, палицями, м’ячами, мішками для стрибків.
Розпочався захід ліричними рядками:
Сім'я – це пристань і гавань,
Сюди повертаєшся знов
Із мандрів далеких і плавань,
Тут вічно панує любов.
Тебе тут завжди пам'ятають
Куди б не їхав і не йшов,
На тебе постійно чекають
Увага, турбота, любов.
Сімейний вогонь палає,
Теплом наповнивши дім
Хай тато маму кохає,
Хай щастя не зраджує їм.
Перед початком змагань для учасників була проведена інтелектуальна розминка, після якої усі із величезним захопленням, цікавістю, бажанням брали участь у конкурсах: естафета «Парний біг», гра «Що правда, а що ні?», естафета «Біжи обережно!», конкурс «Розсипанка», естафета для татусів на віджимання від підлоги, конкурс для матусь «Впізнай свою дитину із зав'язаними очима», естафета із обручами і скакалками, конкурси на спритність та координацію, естафети «Подорож по горах» і «Кенгуру», інтелектуальний конкурс «Телеграма».
На завершення свята ведуча звернулася зі словами:
Спортивні сім'ї -- це чудово,
Спортивні сім'ї -- вищий клас,
До всіх учасників це слово,
Прийміть низький уклін від нас!
Живіть щасливо і багато,
Любов до спорту збережіть,
Хай кожен день вам буде святом,
Життям упевнено ідіть!
Любов до праці передайте,
Своїм нащадкам, й кожний день
Щораз зі спорту починайте,
Неначе із дзвінких пісень!
Нехай, мов факел, запалає
Любов до спорту у серцях
І хай ніколи не згасає,
Зігріє вам життєвий шлях!
Родинне свято «У колі рідної сім’ї»
Учнів 5 класу та їх батьків у дружнє коло зібрало родинне свято «У колі рідної сім'ї».
Мета заходу - виховати глибокі почуття любові до батьків, шанобливе ставлення до батька, матері, бабусі і дідуся, вдячність за їхні «золоті руки», бажання берегти родину, як часточку великої родини – українського народу.
Під час свята звучали пісні «Ой зелене жито, зелене», «Одна калина за вікном», українські народні пісні. Батьки охоче співали, читали гуморески, разом із дітьми змагалися у конкурсах: «Намалюй тваринку із закритими очима», «Хто швидше надує кульку», «Хто присяде і встане із витягнутою ногою», Хто зробить більше стрибків на скакалці за 1 хвилину», «Відгадай, чий голосок», «Нагодуй ляльку», «Батько збирає доньку до школи», «Пантоміма», «Золоті руки».
На завершення свята діти закружляли у танку із батьками.
Тиждень фізики
З 19 по 23 березня учні нашої школи разом з учителем фізики Сметанською Л.М. активно долучилися до проведення тижня фізики, під час якого були проведені такі заходи:
- відкриття тижня, інтелект-шоу «Еврика»;
- фізична подорож «В гостях у казки»,
- науково-практична конференція «Навіщо нам ця фізика потрібна»,
- гра «Перша дванадцятка»;
- розгадування кросвордів, ребусів, огляд газет;
- інтелектуальна гра «Зоряна година»;
- гра КВК;
- позакласний захід ”Казка про три сили»,
закриття тижня.
Учні-старшокласники залюбки демонстрували фізичні досліди, охоче брали участь у конкурсах та іграх.
Від родини йде життя людини
Серед усіх геніальних винаходів людства одне з найважливіших місць займає сім’я, родина. «Без сім’ї немає щастя на землі», - кажуть в Україні.
У березні десятикласників Кинашівської загальноосвітьої школи І-ІІІ ступенів, їхніх батьків, братиків та сестричок, класного керівника Сметанську Л.М. об’єднало в одну спільну сім’ю свято «Від родини іде життя людини», яке пройшло під девізом:
«Ми тут як одна родина –
Мама, тато, учитель і я.
Нехай квітне моя Україна,
Як єдина і вірна сім’я».
Кожний із присутніх почув теплі слова вітання та подяки. Батьки спробували згадати шкільні часи, а діти їм допомагали і виконували роль учителів.
Пісні, ліричні вірші, гуморески, інсценівки у виконанні десятикласників додали святу яскравих барв. Не менш талановитими були їхні батьки. Піднесений настрій створювали цікаві конкурси, спортивні естафети, веселі пісні. Діти із задоволенням відкрили нові можливості та здібності своїх батьків, відчули справжню атмосферу єдності родини.
Як добре, коли в сім’ях панує взаєморозуміння, повага, шанобливе ставлення до рідного слова. Тепло і затишно ставало на душі, коли голоси дітей та батьків зливалися під час виконання родинної пісні.
Сім’я – святиня людського духу, благородних людських почуттів, невсипуща берегиня національних звичаїв і традицій. Людина є смертною. Але рід, родина, народ – безсмертні.